Regulamin

REGULAMIN STADNINY


Przed wejściem na teren obiektu należy zapoznać się z niniejszym regulaminem. Regulamin bezwzględnie obowiązuje wszystkie osoby przebywające na terenie obiektu.

 

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób odwiedzających i przebywających w naszej stadninie jak i naszych czworonożnych przyjaciół uprzejmie prosimy o stosowanie się do poniższych zasad.

 1. Jazda konna to wielka przyjemność, ale niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Zapisując się na lekcje jazdy konnej pamiętaj o swoich możliwościach
  i predyspozycjach zdrowotnych, jak również o ewentualnych ograniczeniach Twoich
  i Twoich dzieci. Aby zyskać pewność, że Ty i Twoje dziecko nie posiadacie przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tego sportu, skonsultuj się z lekarzem.
 2. Rodzice biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci przebywające na terenie Stadniny Mazowsze i za wyrządzone przez nie szkody.
 3. Dzieci  powinny przebywać  na terenie stadniny zawsze być pod opieką osób dorosłych: rodziców lub opiekunów, z wyjątkiem półkolonii, podczas których opiekę nad dziećmi przejmują właściciele i przygotowani pracownicy.
 4. Podczas przebywania w stajni bądź uważny i skoncentrowany. Nasze konie są spokojne i łagodne, lecz mimo to pamiętamy, że są to z natury zwierzęta płochliwe
  i nigdy nie możemy w 100% przewidzieć ich reakcji na zaskakujące i nietypowe sytuacje. W kontakcie z nimi należy zachować ostrożność i spokój oraz nie wykonywać gwałtownych ruchów. Pamiętaj, że na terenie stadniny nie wolno krzyczeć, gdyż takie zachowanie mogłoby spłoszyć konie.
 5. Jeśli jesteś w nienajlepszej formie, powiedz o tym osobie prowadzącej jazdy konne
  i nie wsiadaj na konia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj na konia będąc pod wpływem alkoholu i innych używek.
 6. W naszej stadninie dbamy o dobre samopoczucie naszych podopiecznych (zarówno koni jak i innych zwierząt małych i dużych). Nie zachowuj się w stosunku do nich agresywnie i nie używaj przemocy. Okaż im serce, a one obdarzą Cię przyjaźnią.
 7. Pomóż nam zachować sprzęt jeździecki w sprawności i czystości. Zawsze odkładaj kask, szczotki, czapraki i ochraniacze na wyznaczone miejsce. Każde ogłowie i siodło ma swoje podpisane miejsce, jeśli nie wiesz gdzie i w jaki sposób odłożyć lub odwiesić – zapytaj.
 8. W Stadninie Mazowsze zawsze chętnie witamy gości, także czworonożnych. Przywożąc swojego pupila do stadniny pamiętaj o bezpieczeństwie innych użytkowników. Zawsze trzymaj go na smyczy i w kagańcu. Jeśli jest hałaśliwy – najlepiej zostaw go w domu.
 9. Jeśli chcesz pogłaskać lub poczęstować smakołykiem jakiekolwiek zwierzę przebywające na terenie stadniny pamiętaj, że możesz to zrobić wyłącznie obecności opiekuna po uzyskaniu zezwolenia właściciela lub pracownika.
 10. Każde z naszych zwierząt ma swój odrębny charakter i przyzwyczajenia. Zanim zbliżysz się do któregoś z nich poproś pracownika o zgodę i asystę. Nie wchodź do koni znajdujących się na padokach lub w boksach. Pamiętaj o podstawowej zasadzie, aby nigdy nie podchodzić do koni od tyłu oraz bez wcześniejszego uprzedzenia ich głosem. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania.
 11. Zawsze stosuj się do poleceń i wskazówek właściciela oraz pracowników Stadniny Mazowsze. Pamiętaj, że udzielamy ich dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich osób i zwierząt znajdujących się na terenie Stadniny.
 12. Wszyscy chcemy miło i bezpiecznie spędzać czas na terenie Stadniny Mazowsze, pamiętaj zatem o zachowaniu czystości i porządku. Nie pozostawiaj po sobie żadnych śmieci, a zwłaszcza tych, które mogą przestraszyć lub zranić zwierzęta tj. szeleszczących woreczków lub innych opakowań, rozbitego szkła, ostrych przedmiotów itp. Nie wnoś ognia oraz nie pal papierosów na terenie stadniny.
 13. Nie zostawiaj osiodłanego konia w boksie oraz poza nim bez opieki.
 14. Pamiętaj, by nigdy nie wyprowadzać konia z boksu bez zgody instruktora.
 15. Nigdy nie wsiadaj na konia bez odpowiedniego nakrycia chroniącego głowę – toczka lub kasku.
 16. Zadbaj o wygodny strój do jazdy konnej.
 17. Dbając o bezpieczeństwo własne i  konia szykując się do jazdy pozostaw telefon
  i biżuterię. Nie jedz i nie żuj gumy.
 18. Jeśli pracownicy Stadniny Mazowsze zauważą, że przez nieodpowiedzialne zachowanie narażasz ludzi lub zwierzęta na niebezpieczeństwo – mogą poprosić Cię
  o zejście z konia lub nawet o opuszczenie terenu stadniny.
 19. Prosimy o przemyślane zapisywanie się na lekcje jazdy konnej. Zajęcia odwoływane później niż w dniu zaplanowanej lekcji w godzinach porannych lub niepojawienie się na zajęciach będzie skutkowało naliczeniem 100% należności za następną lekcję (nagłe sytuacje lub nieprzewidziane zmiany pogody są wyjątkiem).
 20. Lekcja jazdy konnej trwa 45 min.
 21. W przypadku spóźnień na jazdę lekcja będzie trwała krócej dlatego zaleca się przyjazd minimum 15 min wcześniej.
 22. „Oprowadzanki” są przeznaczone dla najmłodszych i trwają ok. 10 min.
 23. Na terenie Stadniny Mazowsze znajdują się domki, które udostępniamy odpłatnie naszym gościom po uprzednim uzgodnieniu terminu. Każdorazowy przyjazd o domku oraz jego opuszczenie powinno być zgłoszone właścicielom.
 24. Cisza nocna obowiązuje w godzinach 22.00 – 6.00. Odstępstwa od tej reguły możliwe są jedynie po uzgodnieniu z właścicielem.
 25. Na stadninie znajduje się atestowany plac zabaw przeznaczony dla dzieci do lat 12. Regulamin użytkowania placu umieszczony jest na budynku sąsiadującym z obiektem.
 26. Użytkowanie z placu zabaw dla klientów niekorzystających z jazd konnych możliwe jest po uzgodnieniu z właścicielem.